GŁOSY MIESZKAŃCÓW

29 kwietnia, 2016 12:55 pm Published by

Zapraszamy do dyskusji

22.09.2016

Witam,
Regularnie odwiedzam Stronę Pieszkowa i czekałam na informacje dot.zebrania w sprawie podziału funduszu soleckiego. Wchodziłam na zakładkę „sołtys”,”głosy mieszkańców”,”z życia mieszkańców”, do pewnego czasu też na.archiwum wiadomości,ale widząc tam ciągle info
o Euro 2016 przestałam – w sumie to archiwum.No i tym sposobem ominęła mnie wiadomość na temat zebrania,które już się odbyło.Proponuje dodać zakładkę AKTUALNOŚCI i gromadzić tam bieżące informacje a po np tygodniu / miesiącu przerzucając je do archiwum wiadomości.

Z pozdrowieniami
Aleksandra Choniawko

odp. administratora strony:
Dziękujemy za odwiedzanie naszej strony i za tego maila.
Od początku tworzenia strony staraliśmy się, aby wszystkie bieżące aktualności były jak najbardziej czytelne i aby docierały do wszystkich mieszkańców. W tym celu przecież została stworzona ta strona.
Informacja o zebraniu pojawiła się w dniu 09.09.2016 w dziale aktualności, który znajduje się na stronie głównej (czyli w tym samym miejscu co wczorajsza informacja na temat podziału tych środków, która jak rozumiem teraz była widoczna). Strona jest tak zbudowana, że aktualności są na stronie głównej (jak w większości stron i serwisów internetowych )i z tego miejsca są dopiero przenoszone do archiwum. Należy po prostu przewinąć stronę trochę niżej. Aby wyjść na przeciw Pani uwagom przesuniemy aktualności wyżej, czyli tuż za blokiem „głosy mieszkańców”. Może w tym miejscu będą bardziej widoczne.03.06.2016

      Bardzo fajnie że ukazała się taka strona i wiadomości o mieszkańcach Pieszkowa. Szkoda tylko że tak późno to się stało i ja, pomimo tego, że z Pieszkowem jestem związany od 1983 roku nie miałem właściwych kontaktów z władzami wioski.

Starałem się o to ale nic z tego nie wychodziło i ktoś w końcu powiedział mi żebym sobie Pieszkowem głowy nie zawracał bo nikt mi nie pomoże a miałem, z powodu prowadzonej tu winnicy bardzo duże kontakty krajowe i zagraniczne i były możliwości żeby Pieszków chociaż trochę ruszyć. Dobrze więc się stało że do Pieszkowa przybyli nowi mieszkańcy, powstały nowe gospodarstwa i coś się ruszyło.

Przeczytałem historię Pieszkowa i brak mi tu współczesności. Przydałaby się np.informacja o pierwszych powojennych osadnikach, o ciekawych mieszkańcach tu obecnie mieszkających, np.o pierwszych osadnikach – rodzinach Surmaczy i Ozgów a także np.mieszkającym tu byłym pracowniku Defilu mającego złote rączki dla lutnictwa a także innego, mieszkającego tu lutnika. Z całą pewnością są tu także inni ciekawi mieszkańcy których warto by przepytać i poprosić o ich historię.

Warto może jeszcze bardziej zaangażować mieszkańców dla lepszego zagospodarowania całej wioski i jej estetyki. Szkoda tylko że ja nie jestem już w stanie uczestniczyć w takich poczynaniach bo ze względu na wiek i stan zdrowia jestem zmuszony do zakończenia mojej uprawy winorośli a tym samym ograniczenia kontaktów z Pieszkowem i jego mieszkańcami.

Życzę aktywistom z Pieszkowa żeby jeszcze bardziej starali się Pieszków rozruszać a takich mieszkańców jeszcze trochę się znajdzie.

Władysław Deptuła – winnica „DEWIN” na górce pod lasem.

odp. administratora strony:

Dziękuję bardzo za odwiedzenie naszej strony i wyrażenie swojej opinii.  Pana sugestie bardzo nam się podobają i z pewnością wykorzystamy pomysł o stworzeniu nowej historii Pieszkowa.