witamy

Mamy nadzieję, że taka odsłona naszej małej miejscowości spodoba Ci się i będziesz zaglądał tu częściej.

Stworzyliśmy ją dla mieszkańców i mamy nadzieję, że będzie ona mieszkańcom przyjazna – pomyśleliśmy również o Tobie, abyś mógł współtworzyć ją razem z nami. Do tego celu udostępniliśmy Ci maila w zakładce KONTAKT, gdzie możesz wpisywać swoje uwagi, propozycje i wyrażać swoje opinie dotyczące tej strony oraz życia Pieszkowa, a treść swojej wiadomości będziesz mógł przeczytać  później w zakładce GŁOSY MIESZKAŃCÓW.

Do stworzenia takiego miejsca w wirtualnej przestrzeni zainspirowała nas stara dokumentacja udostępniona przez obecnego ks. proboszcza, sięgająca roku 1300, a zwłaszcza informacja, że stosunkowo niedawno, bo przed II w.św. dobrze prosperowały tu 2 sklepy, 2 młyny wodne,
2 kuźnie, 2 kołodziei, 1 dekarz, piekarnia, 2 szewców i 1 fryzjer! 🙂 – musisz to przeczytać! Poza tym wiemy, że obecnie wśród mieszkańców są ludzie, którzy chętnie zrzeszają się w małe grupy, chcą działać społecznie i dostrzegamy potrzebę aby o tym mówić.

Odważyliśmy się również umieścić tu zakładkę Z ŻYCIA MIESZKAŃCÓW, gdzie swoje miejsce znalazło wiele aktualnych i starych zdjęć – zajrzyj tam, może odnajdziesz na niektórych siebie?

Wierzymy, że po obejrzeniu naszej strony dojdziesz do wniosków podobnych do naszych: Pieszków, prawie niezauważalny na mapie, przeciętny w swej prostocie i na pierwszy rzut oka zupełnie niepozorny, z pewnością ma wielki potencjał.

Życzymy przyjemnego surfowania

03.05.2016r. R&M

Jesteśmy także na   Facebook-create

  powrót na główną stronę